نرده پله گرد

نرده پله گرد

نرده پله گرد یکی از ایمن ترین و قدیمی ترین انواع نرده پله است که در ساختمان های قدیمی زیبا و بزرگ از دیر باز تا امروز نصب و تولید میشود. امروزه هم یکی از برترین و زیبا ترین انواع نرده پله گرد که یتواند زیبایی ساختمان به خصوص محیط داخلی را افزایش دهد پله های گرد هستند.  شکل تولید و ساخت پله گرد به بستگی به ساختار داخلی و محیط ساختمان دارد.

انواع نرده پله گرد

انواع نرده راه پله شامل پله گرد لوکس، پله گرد مدرن، پله گرد کلاسیک میشود. با توجه به متریال مصرفی قیمت گذاری میشود. در ساخت نرده پله ها از قطعات شکل دار که با چدن یا آلمینیوم ریخته شده است استفاده میشود. طبعا قیمت نرده پله فرفورژه چدنی ارزان تر از انواع مشابه است. میتوان نرده پله را به نوعی دیگر تقسیم بندی کرد. مواد اولیه که در ساخت پله گرد به کار میرود تاثیر بسیار زیادی در تقسیم بندی و نام گذاری نرده پله گرد دارد.

در ساخت پله گرد فرفورژه استفاده از قطعات کوچک و متوسط تا ۳۰ سانت را میتوان با استفاده از فرفورژه های چدنی تولید کرد ولی قطعات بزرگ تر به دلیل وزن بسیار بالا با استفاده از آلمینیوم ریخته میشوند. قیمت قطعات فرفورژه آلمینیومی گران تر از چدن است. با موضوع قیمت نرده راه پله بستگی به  نوع مواد مصرف شده در نرده پله ساختمان دارد. قیمت نرده های پله گرد به دو صورت محاسبه میشود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

قیمت پله گرد

قیمت پله گرد همان طور که اشاره شد به صورت متر طول و کیلو محاسبه میشود. پله گرد دوبلکس فلزی تزئینی و کاربردی پله گرد های آهنی با اهداف مختلفی ساخته می شوند، یک سری از آنها به صورت ساده و سری دیگری از آنها برای منازل دوبلکس مورد استفاده قرار میگیرند. ساختمان های لوکس و بزرگ نیاز دارند که از پله های مدون و پیچ دار زیبا و بزرگ استفاده کنند. ظرافت این نوع از نرده پله ها هم بسیار عالی و مناسب است. پله های گرد مدرن را معمولا از پروفیل تولید میکنند که به پله های گرد فلزی نیز شهرت دارند. 

 این نوع پله گرد ساخته شده از آهن می باشد.آهن فرآوری شده که از مدل آهن برتر است از کربن کمتری نسبت به سایر انواع آهن ها استفاده میکند. اگر دقت کنید پیچ آهن ها زیبایی محیط را چندین برابر می نماید و این چیزی است که مارا قادر می سازد تا همکاران ما در آذین استپ همواره کیفیت را سر لوحه کارهای خود قرار دهند.

با توجه به انعطاف پذیری فلز و ویژگی های آن، این مواد مورد پیشنهاد ما جهت استفاده از  پله گرد دوبلکس می باشد.

پله گرد چیست؟

برای انتخاب مناسب یک پله گرد نیاز است تا اطلاعاتی در مورد پله گرد داشته باشیم. پله گرد به پله ای گفته میشود که از نظر ساختار به شکل گرد و دایره ای بوده و ارتباط رفت و آمدی افراد و کالا را بین طبقات یک ساختمان  برقرارمیکند. پله گرد میتواند زیبایی و شکل داخلی ساختمان را ارتقا دهد. به پله گرد در مواردی پله پیچ، پله مارپیچ، پله دوبلکس، پله حلزونی و به دلیل زیبایی که این پله دارد به آن پله دکوراتیو هم می گویند.

این نوع پله ها در مرکز خود یک ستون مستحکم دارند که از فلز ساخته شده اند و دارای کف پله و نرده می باشند که هرکدام میتواند از جنس چوب، سنگ و دیگر متریالها باشد. معمولا از فلزات نرم و قابل خم کاری در این نوع از پروژه ها استفاده میشود. پله گرد

دیدگاهتان را بنویسید