نمونه درب پارکینگ

نمونه درب پارکینگ

در بین انواع درب پارکینگ نمونه های مختلفی از درب هالی فلزی، پی وی سی ، لیزری و درب چوبی وجود دارد. برای این که یک درب نمونه پارکینگ داشته باشید قبل از انتخاب درب حیاط ،ساختمان،ویلا و یا باغ بهتر است ابتدا به شرایط آب و هوایی محل مورد نظرتان دقت کنید تا مواد اولیه مورد استفاده برای درب پارکینگ بهترین نوع باشد.

نمونه درب پارکینگ چوبی

در بین انواع درب پارکینگ درب های چوبی از زیبایی قابل توجهی برخوردار هستند. به جرات میتوان گفت که مدلی را می‌توان پیدا کرد که زیبایی چشمگیر انواع درب پارکینگ چوبی را داشته باشد. نکات منفی که در درب پارکینگ چوبی وجود دارد این نوع از درب را از چشم خریداران دور نگه داشته است.  با این وجود، در پارکینگ چوبی به دلیل حساسیت نسبت به دماهای مختلف و رطوبت، به نگهداری و کنترل نیاز دارد تا آسیب نبیند. اگر برای درب پارکینگ ساختمان خود نمونه‌های چوبی را انتخاب کرده‌اید، توصیه می‌کنیم حداقل هر چند سال یکبار آن را رنگ‌آمیزی و یا تعویض کنید.

نمونه درب پارکینگ از نظر مدل

 دربهای ساختمانی انواع مختلفی دارند. جدا از این که دربهای ساختمان با توجه به نوع باز و بسته شدن و شکل ظاهری هم در مدل های مختلف طبقه بندی میشود. انواع درب‌های اتوماتیک پارکینگ و غیر اتوماتیک ساختار متفاوتی دارند، و نحوه باز و بسته شدن‌ شان با یکدیگر فرق دارد. در ادامه انواع درب پارکینگ برقی (که می‌توانند دستی هم باشند) را معرفی کرده‌ایم:

1. انواع درب پارکینگ تاشو

درب پارکینگ تاشو یک نمونه درب پارکینگ شناخته‌شده و معروف است. این درب پارکینگ ساده با طرح و ابعاد انواع ساختمان‌ها هماهنگ است. انواع درب پارکینگ تاشو در دو مدل تک درب و دو درب ساخته می‌شوند. در مدل تک درب، در پارکینگ به سمت بالا و در مدل دو درب، در پارکینگ از سمت چپ و راست باز می‌شود. وزن درب پارکینگ هم با توجه به مواد اولیه مصرفی متفاوت است.

انواع درب پارکینگ تاشو طی چند ثانیه باز و بسته می‌شوند، و امنیت ساختمان را به خوبی تامین می‌کنند. این نمونه درب پارکینگ معمولا با آلومینیوم ساخته شده، و طراحی زیبای آن علاقمندان زیادی دارد.

درب پارکینگ کرکره ای

کرکره اتوماتیک پارکینگی از نظر هماهنگی با نما و محیط از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورت لزوم اگر پارکینگ نیاز به نور دارد میتوان از تیغه های پانچ دار و یا پلی کربنات به صورت ترکیبی استفاده نمود. بهترین حالت قرار گرفتن موتور، داخل ساختمان است و اگر امکان نصب کرکره برقی اتوماتیک پارکینگی در داخل ساختمان نباشد حتماً باید از پوششی مناسب جهت رول و موتور استفاده کرد تا رول و موتور از امکان دسترسی و یا شرایط نامساعد آب و هوایی و … در امان بماند. با توجه به اینکه موتور ساید از لحاظ توانایی و قدرت در بالاترین سطح موتورهای کرکره اتوماتیک قرار دارد در پارکینگ هایی با تراکم واحدی خیلی زیاد و تردد بالا حتماً باید از کرکره ٌاتوماتیک پارکینگی با موتور ساید استفاده شود. همچنین موتورهای توبولار برای تردد متوسط و کم مناسب می باشند. استفاده از مرکز کنترل هوشمند و بکارگیری چشمی مادون قرمز و فلاشر امنیت بیشتر را در این نوع از کرکره ها تضمین می کند.

 

درب پارکینگ دولنگه و تک لنگه

درب‌های لولایی با عرض حداقل ۲۲۰ سانتی‌متر (منازل مسکونی) و حداکثر ۶ متر (مراکز صنعتی) قابل سفارش هستند. بدون شک نصب و راه‌اندازی درب برای پارکینگ مناطق مسکونی نسبت به مراکز صنعتی کار بسیار ساده‌ای بوده و اغلب به بررسی‌های دقیق متخصصین نیاز ندارد.

درب‌های لولایی در ساختمان‌های شمالی از طراحی منحصربه‌فرد برخوردار بوده و وجود تاج بر روی این درب‌ها جلوه و زیبایی آنها را دوچندان کرده است. درب ورودی پارکینگ که به سمت شمال باز و بسته می‌شود، از آهن ساخته شده و همین امر بر وزن آن می‌افزاید؛ همچنین برای اینکه درب عملکرد صحیح داشته باشد در حین ساخت از لولاهای چند پارچه آهنی با ارتفاع متفاوت استفاده می‌شود . اگر دقت کرده باشید در برخی از منازل مسکونی که از حیاط وارد می‌شوید، درب همانند یک مستطیل درون چهارچوب قرار گرفته که اصطلاحاَ می‌گویند این درب با کتیبه است. اما در منازل مسکونی جنوبی، اکثر اوقات درب با کتیبه بوده و داخل چهارچوب فلزی جای گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید