پله گرد

قیمت پله گرد

در ساخت پله گرد از قطعات فلزی استفاده میشود که در قیمت این محصول به شدت تاثیر گذار است. این که قیمت پله گرد چگونه محاسبه میشود بستگی دارد به استفاده از قطعات تشکیل دهنده نرده پله گرد. همانند استفاده از قطعات فرفورژه آلومینیوم، استفاده از قطعات فرفورژه چدنی و استفاده از قطعات فلزی ساده که در راه پله استفاده میشود.

قیمت پله گرد دو محور

یکی از گرانترین انواع نرده پله گرد یا همان پله گرد دو محور است. پله گرد دو محور بین انواع پله گرد از قیمت بالاتری برخوردار است. کف این نوع از نرده پله با استفاده از ورق های فولادی ساخته میشود. در این نوع از پله گرد کف پله ها و باکس ها از دو عدد ورق با ضخامت های مختلف استفاده میشود. ضخامت این ورق ها حدود 5 الی 6 سانتی متر است.در برخی از ساختمان ها ضخامت ورق های کناری پله گرد تا 10 سانتی متر افزایش میابد. کناره های پله گرد یا همان باکس ها و سر ستون ها هم تاثیر بسیار زیادی در قیمت پله گرد فلزی دارند.

قیمت پله گرد فلزی با توجه به قطعات مصرفی بین 000/100/2 هزار تومان تا 000/500/4 تومان است. استفاده از آلومینیوم قیمت تمام شده نرده پله را افزایش میدهد.

هزینه طراحی و اجرای انواع راه پله

پله یک‌ راه ارتباطی بین سطوح غیر هم‌سطح و طبقات یک ساختمان است. شما باید مناسب با کاربرد فضای مورد نظرتان کدام یک از برای انتخاب پله گرد نیاز است. که ابتدا طراحی پله گرد را انجام دهیم. برای این کار ابتدا باید بدانیم که برای چه فضایی نیاز به پله گرد داریم و پله گرد در کدام محل باید اجرا شود. تعیین ساخت پله در فضای بیرونی یا داخلی ساختمان در انتخاب متریال و مدل پله اهمیت زیادی دارد.باید بدانیم که در ابتدا پله‌ های اصلی ساختمان در زمان ساخت ساختمان طراحی و ساخته می‌ شوند. این بدان معنی است که پله گرد های داخلی ساختمان به مرور با توجه به پیشرفت فیزیکی ساختمان طراحی و مونتاژ میشود.  درصورتی‌ که قصد دارید یک پله زیبا برای داخل ساختمان تان خریداری کنید یا پله‌ های خانه‌ تان را تعویض کنید می‌ توانید از انواع موجود در بازار به‌ صورت آماده استفاده کنید و یا طرح پیشنهادی خود را سفارش دهید.

محاسبه قیمت پله


نحوه محاسبه پله گرد طبق یک فرمول ساده است. البته که خرید پله گرد بستگی به نحوه صحبت اولیه دارد. بسیاری از فروشندگان پله گرد در همان زمان اول قیمت پله گرد را بر حسب متر طول یا متر مکعب مشخص میکنند، که در این صورت نحوه محاسبه قیمت پله های گرد برای خریداران سهل و بدن هیچ گونه کنترل وزنی است. چنانچه تمایل نداشته باشید پله گرد را به صورت متر طول خریداری کنید میبایست ارتفاع به همراه وزن یک متر نرده را در اختیار داشته باشید. برای محاسبه وزن هر متر پله گرد، یک قطعه پله ساخته شده را متر کرده و سپس وزن میکنید، وزن کل نرده را تقسیم بر 100سانت کرده و بدین ترتیب وزن و قیمت هر متر پله گرد را بدست خواهید آورد.  اندازه ارتفاع طبقه * قیمت یک متر پله انتخاب‌شده = قیمت خرید پله
برای محاسبه انواع پله قیمت تعیین‌شده برای پله انتخابی را ضرب در ارتفاع طبقه یا ارتفاع محل نصب پله می‌کنیم هزینه نهایی به که بدست میاید قیمت پله گرد خواهد بود. به صورت کلی توصیه میشود که در زمان خرید پله گرد در همان ابتدا انواع پله گرد را به صورت متر طول استعلام کرده و سپس از مناسب ترین محل خریداری کنید. نکاتی که در زمان استعلام قیمت پله گرد نیاز است انجام دهید عبارتند از این که محل استعلام قیمت تولید کننده باشد. کیفیت محصولات در زمان خریدن پله گرد تاثیر زیادی دارد. نوع پروفیل یل هر گونه متریال مصرفی در نرده پله گرد همسان باشد.

قیمت تقریبی ساخت انواع پله پر کاربرد


هزینه تقریبی پله پیش‌ ساخته فلزی با استفاده از پروفیل  : از متری 000/950 تا 000/000/2  
هزینه تقریبی پله گرد دوبلکس : از متری 8۰۰٬۰۰۰ تا 000/500/1 تومان
هزینه تقریبی پله دکوراتیو : از متری 2٬۰۰۰٬۰۰۰ تا 3٬۰۰۰٬۰۰۰ تومان
هزینه تقریبی ساخت هر متر از انواع پله گرد

میانگین ارزان ترین قیمت پله گرد از 000/000/2م
تا گرانترین قیمت نرده پله گرد تا متری 000/000/4ملیون تومان میباشد.

قیمت پله گرد فلزی آماده

یکی از پله های گرد که بیشتر افراد حتما آن را دیده اند پله کرد های فلزی تک محوری هستند که به دور یک لوله چرخیده است. این نوع از نرده پله فلزی با استفاده از یک لوله ساخته میشود. شکل این پله پیچ بی شباهت به یک پله مارپیچ نیست. این نوع از نرده پله گرد با توجه به این که فضای کمتری اشغال میکند بیشتر در فضا های ساختمان استفاده میشود. در ساختمان هایی که نیاز است از طبقه اول به طبقه دوم یا از داخل به پشت بام رفته میشود کاربرد فراوانی دارد. قیمت پله گرد مارپیچ تمام فلزی به نسبت سایز پله های گرد ارزان تر و منایب تر ایت.

دیدگاهتان را بنویسید